Mapa

Zgłoszenia (11)

Pokaż

Niebezpieczne miejsce - kolizje, zagrożenie pieszych

niesprawna sygnalizacja świetlna
Ukończony
2019-12-08 21:27:36

Dzień dobry, Sprawę zgłaszam w kategorii "niesprawna sygnalizacja świetlna" jako najbliższy tej kategorii. Sygnalizacją oczywiście jest sprawna. Proszę o przeprowadzenie analizy bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego - kierowców oraz pieszych w rejonie skrzyżowania ul. Mikołowskiej z ul. Leśną. Dochodzi tutaj regularnie do kolizji polegających na najechaniu samochodów. Niezbędnym jest uspokojenie ruchu podobnie jak miało to już miejsce na pozostałych odcinkach ul. Mikołowskiej. Proszę rozważyć przeznaczenie lewego pasa wyłącznie do lewoskrętu z kierunku Tychów w ul. Leśną. Poprawi to zarówno płynność ruchu jak i wyeliminuje niepotrzebne manewry wyprzedzania samochodów jadących od Mikołowa. Odcinek z dwoma pasami to zaledwie 365 metrów, na którym kierowcy rozpędzają samochody (również ciężarowe) łamiąc zwykle przepisy dotyczące dozwolonej prędkości, przejeżdżając skrzyżowanie z ul Leśna, przejście dla pieszych z sygnalizacją świetlną by chwilę później próbować wrócić z kończącego się pasa lewego na prawy. Drugą przyczyną przemawiającą za powyższym rozwiązaniem jest notoryczne przejeżdżanie rozpędzonych samochodów na czerwonym świetle przez przejście dla pieszych. Uspokojenie ruchu oznaczałoby zwiększenie bezpieczeństwa dzieci przekraczających ul Mikołowską w drodze do szkoły SP nr 9 oraz dorosłych (dwa przystanki autobusowe, sklep, bar). Mam nadzieję, że nie będziemy w Tychach czekać na tragedię jak kilka tygodni temu w Warszawie lub kilkanaście miesięcy temu w pobliskim Mikołowie. Pozdrawiam

niesprawna sygnalizacja świetlna

niesprawna sygnalizacja świetlna
Ukończony
2019-05-19 21:41:16

Nie działa sygnalizacja na całym skrzyżowaniu Mikołowska - Dołowa - Burschego (19.05, godz. 21:30).

Światła dla pieszych

niesprawna sygnalizacja świetlna
Ukończony
2019-04-16 16:11:13

Migają na pomarańczowo

nie działające oświetlenie ulicy

niesprawna sygnalizacja świetlna
Ukończony
2019-01-21 23:29:12

na ulicy Sikorskiego (za rondem w kierunku parku wodnego) od kilku nie działające oświetlenie ulicy. Bardzo słaba widoczność na przejściach dla pieszych.

niesprawne światła ostrzegawcze zamontowane na znakach przy przejściu

niesprawna sygnalizacja świetlna
Ukończony
2018-11-14 20:24:02

niesprawne światła ostrzegawcze zamontowane na znakach przy przejściu dla pieszych na al. Bielskiej. Podkreślam że przejście dla pieszych jest bardzo niebezpieczne. Aby przejść na wysepkę trzeba przejść aż 3 pasy ruchu.

niezabezpieczone przewody elektryczne

niesprawna sygnalizacja świetlna
Ukończony
2018-10-09 16:14:50

od dłuższego czasu, kilkadziesiąt metrów od przystanku autobusowego Tychy Niepodległości, po uszkodzeniu przez wandali oprawy oświetleniowej (niskie oprawy), pozostały nie zabezpieczone przewody elektryczne. Czy ktoś w UM nad tym panuje, ma pieczę?

brak czerwonego światła

niesprawna sygnalizacja świetlna
Ukończony
2018-07-11 08:48:32

nie święci czerwone światło stopu dla pieszych na wysepce (ul. Sikorskiego z ul. Bielska) w stronę biedronki

Przycisk wzbudzanej sygnalizacji świetlnej.

niesprawna sygnalizacja świetlna
Ukończony
2017-05-22 15:20:41

Przycisk wzbudzanej sygnalizacji świetlnej na ulicy Sikorskiego, po lewej stronie, patrząc od ulicy Wieniawskiego 10 ,,w lewym górnym rogu" nie działa. Jest to codzienna droga dzieci do szkoły na ul. Tołstoja 1. Ta usterka stanowi dla nich poważne zagrożenie.

czujniki wykrywania samochodow we mgle

niesprawna sygnalizacja świetlna
Ukończony
2016-11-09 22:29:58

z tego co wiem na niektorych skrzyżowaniach sterowanie wlaczaniem zielonego swiatla wykrywa nadjezdzajacy pojazd. We mgle czujniki nie działają i niekiedy aita czekają po 10 minut.

nieświecący sygnał żółty

niesprawna sygnalizacja świetlna
Ukończony
2016-11-05 16:13:57

Nie świeci sygnał żółty w sygnalizatorze ze zdjęcia

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×