Niesprawna sygnalizacja Mikołowska 112 (wyjazd z firmy Mikea)
niesprawna sygnalizacja świetlna
Zgłoszono 17 września 2025 8:46
Ukończony
Sygnalizacja pracuje zgodnie z zatwierdzonym projektem organizacji ruchu oraz zaprogramowanym cyklem i prawidłowo obsługuje zgłaszany kierunek. Detekcja pojazdów (VD) funkcjonuje poprawnie – samochody, które podjadą do linii zatrzymania (w tym przypadku miejsce zatrzymania wyznacza przejście dla pieszych), są wykrywane i otrzymują sygnał zielony zgodnie z przyjętym cyklem pracy sygnalizacji. Minimalny sygnał zielony dla analizowanego wlotu wynosi 5s który jest wydłużany w zależności od natężenia ruchu.
Stwierdzono, iż problem pojawia się w sytuacji, gdy pojazdy oczekujące na wyjazd zatrzymują się poza strefą detekcji – np. w bramie wjazdowej lub na terenie parkingu firmy Mikea . W takim przypadku detektor ich nie rejestruje i sygnał zielony nie jest wzbudzany.
Aby uniknąć sytuacji opisanej w zgłoszeniu, kierujący pojazdami opuszczającymi parking firmy Mikea powinni dojeżdżać bezpośrednio do linii zatrzymania (w tym przypadku zatrzymać się przed liniami wyznaczającymi przejście dla pieszych), co zapewni prawidłowe wykrycie przez system i umożliwi uruchomienie sygnału zielonego w kolejnych cyklach i tym samym usprawni wyjazd z ww. parkingu.
23 września 2025, 14:34
Dzień dobry. Proszę o skuteczną naprawę sygnalizacji, która od kilku dni nie daje sygnału zielonego dla opuszczających parking firmy Mikea. Pracownicy oraz klienci w ostatnich dniach są zmuszeni do włączania się do ruchu w ul. Mikołowska na swoim czerwonym świetle., łamiac przepisy i powodując zagrożenie w ruchu. Takie awarie się powtarzają. Ponadto proszę o konfigurację świateł tak by umożliwiała przejazd większej ilości pojazdów niż 3 czy 4 i to z piskiem opon.
Wskazane skrzyżowanie i sygnalizacja na nim w godzinach szczytu i dużym natężeniu ruchu powoduje duże utrudnienie a czasami wręcz uniemożliwia wyjazd z firmy z uwagi na to, że samochody jadące od strony dworca PKP czy od strony browaru notorycznie wjeżdżają na skrzyżowanie blokując wyjazd z parkingu. Stojący TIR na środku skrzyżowania w korku to stały widok.