Mapa

Zgłoszenia (16)

Pokaż

Hałas / Dzwony Kościoła parafii Św.marii Magdaleny

Bezpieczeństwo
Poza uprawnieniami
2017-05-20 13:16:54

Dzień dobry, proszę o pomoc oraz interwencję w parafii związaną z dużym hałasem generowanym przez dzwony kościoła im. św.Marii Magdaleny. Dzwony bijące o wczesnych godzinach porannych: 6:00, 7:00 oraz wieczornych: 21:00 - zakłócają odpoczynek mieszkańców rynku oraz okolic. Budzą małe dzieci oraz dorosłych pracujących w godzinach nocnych.Zwracam się z prośba o interwencje w parafii, ktorej efektem bedzie 'przyciszenie' dzwonów lub rezygnacja z dzwonienia o godz.6 oraz 7 rano. Dzwony hałasują przez 3 min również o innych 'dziwnych' porach i często nie są to pełne godziny (!). Osoby starsze zamieszkujące ten teren zapewne przyzwyczajone są do dzwonów, ale proszę pamiętać o nowych mieszkańcach, młodych ludziach, którzy nie chcą opuszczać miasta i wyprowadzać się na obrzeża Tychow(!) Sprawa zgłoszona została również do wojewódzkiego inspektoratu ochrony środowiska,który przyjął zlecenie pomiaru oraz zbadania sprawy. Proszę o potraktowanie sprawy poważnie. Zdajemy sobie sprawę, ze jest to najstarszy kościół w Tychach, ale nie zgadzamy sie na to, aby hałas zakłócał nam czas naszego wypoczynku.

Brak barierki ochronnej

Bezpieczeństwo
Odmowa
2020-03-19 16:49:45

Od ponad miesiąca nie ma barierki ochronnej przy wiadukcie przed szkołą 36 przy zejściu z beskidzkiej w stronę osiedla P

Nie legalny monitoring

Bezpieczeństwo
Odmowa
2020-02-19 23:13:43

Nie legalnie zamontowana kamera na balkonie jednej z sąsiadek bez odpowiedniego oznakowania oraz bez pisemnej zgody mieszkańców na nagrywanie wizerunku.

Przejście dla pieszych

Bezpieczeństwo
Odmowa
2019-11-28 21:28:23

Przejście dla pieszych jest słabo oznakowane, zapraszam przejść przez pasy rano lub popołudniu (pasy ul Towarowa przejście na przeciw ROD PAPROTKA) jeżeli już ktoś się zatrzyma to drugi samochód tak szybko jedzie, że gdyby nie uwaga pieszego i przeczekania sytuacji przed pierwszym samochodem można było już stracić parę razy ŻYCIE. Może podświetlić znaki tak jak jest to zrobione kawałek dalej za rondem Tesco, bądź sygnalizacja świetlna która występuje wcześniej bardzo rzadko się sama zmienia na czerwono, czyli jak nikt przez pasy nie przechodzi to przełącza się na czerwone rzadko a jak już to na parę sekund jakbym wydłużyć ten czas dałby szansę pieszy przejść przez kolejne pasy bezpieczniej.

wąska ścieżka pieszo-rowerowa

Bezpieczeństwo
Odmowa
2019-11-02 14:51:22

Szerokość ścieżki pieszo-rowerowej powinna wynosić przynajmniej 2,5m. co wynika z rozporządzenia Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej.Ta ścieżka na odcinku od poczty do lodowiska jest zbyt wąska aby połączyć ruch pieszy i rowerowy. Dlaczego nie zbudowano osobno ścieżki rowerowej tak jak na odcinku od ul. Grota Roweckiego do poczty?

Kabel urwany

Bezpieczeństwo
Odmowa
2019-06-29 12:26:47

Dzień dobry, Chciałam zgłosić urwany kabel telefoniczny bądź elektryczny naprzeciwko ulicy Zawilcow 26 i 28. Od strony browaru leży na krzakach, oraz ścieżce.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×