Ukończony
Informujemy, że oczka wodne w Parku św. Franciszka i Klary są przygotowane do przeprowadzenia inwestycji związanej z ich konserwacją. W związku z tym ze stawów została spuszczona woda. W dniu 19.08.2016 r. Urząd Miasta Tychy Wydział Przygotowania i Realizacji Inwestycji (IRI) podpisał umowę z firmą JALPOL Sp. z o.o. z Sosnowca na wykonanie w trybie „projektuj – buduj” zadania pn.: „Rewitalizacja oczek wodnych w Parku św. Franciszka i Klary”. Umowny termin realizacji to 12 tygodni od dnia podpisania umowy, tj.: 11.11.2016 r. Zakres zadania obejmuje: 1. Wykonanie dokumentacji projektowej 2. Wykonanie robót wodno – melioracyjnych obejmujących m.in.: ROBOTY PRZYGOTOWAWCZE 1. Roboty pomiarowe – 0, 9 ha 2. Przygotowanie dróg technologicznych ROBOTY PODSTAWOWE ROBOTY DLA ZBIORNIKA PÓŁNOCNEGO 1. Oczyszczenie zbiornika północnego z wierzchniej warstwy namułów i jego pogłębienie o ok. 0, 4 m 2. Obniżenie zwierciadła wody do poziomu 252,7 m n.p.m. i ułożenie wzdłuż wschodniej skarpy rury drenarskiej fi 80 mm . 3. Wykonanie odwodnienia 4. Wykonanie faszyny wokół zbiornika o dł. ok. 90m 5. Wykonanie obsadzenia roślinnością wodną 6. Wywozy, utylizacje 7. Roboty porządkowe, odtworzenie trawników ROBOTY DLA ZBIORNIKA POŁUDNIOWEGO 1. Oczyszczenie zbiornika z wierzchniej warstwy namułów (ok. 0, 3-0, 5 m) i jego pogłębienie o ok. 0, 4 m na pow. ok. 920 m2 oraz usunięcie istniejącej roślinności szuwarowej (ok. 700m2) 2. Wykonanie faszyny wokół zbiornika o dł. ok. 140mb 3. Wykonanie obsadzenia roślinnością wodną 4. Remont istniejącego wylotu 5. Wywozy, utylizacje 6. Roboty porządkowe, odtworzenie trawników W trakcie trwania prac IRI ogłosi przetarg na wykonanie pozostałych robót w Parku św. Franciszka i Klary w zakresie alejek w ramach zadań pn.: 1. Budowa alejki w Parku św. Franciszka i Klary w rejonie stawu mniejszego 2. Przebudowa alejki w Parku św. Franciszka i Klary - II etap.
6 września 2016, 9:11
Kiedyś to był staw, dzisiaj niestety staw wysechł, zarósł i powstało bagno. Od stawu nieprzyjemnie pachnie. Staw trzeba pogłębić, roślinność usunąć, wodę wymienić.
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.