Ukończony
Informujemy, że oczka wodne w Parku św. Franciszka i Klary są przygotowane do przeprowadzenia inwestycji związanej z ich konserwacją. W związku z tym ze stawów została spuszczona woda. W dniu 19.08.2016 r. Urząd Miasta Tychy Wydział Przygotowania i Realizacji Inwestycji (IRI) podpisał umowę z firmą JALPOL Sp. z o.o. z Sosnowca na wykonanie w trybie „projektuj – buduj” zadania pn.: „Rewitalizacja oczek wodnych w Parku św. Franciszka i Klary”. Umowny termin realizacji to 12 tygodni od dnia podpisania umowy, tj.: 11.11.2016 r. Zakres zadania obejmuje: 1. Wykonanie dokumentacji projektowej 2. Wykonanie robót wodno – melioracyjnych obejmujących m.in.: ROBOTY PRZYGOTOWAWCZE 1. Roboty pomiarowe – 0, 9 ha 2. Przygotowanie dróg technologicznych ROBOTY PODSTAWOWE ROBOTY DLA ZBIORNIKA PÓŁNOCNEGO 1. Oczyszczenie zbiornika północnego z wierzchniej warstwy namułów i jego pogłębienie o ok. 0, 4 m 2. Obniżenie zwierciadła wody do poziomu 252,7 m n.p.m. i ułożenie wzdłuż wschodniej skarpy rury drenarskiej fi 80 mm . 3. Wykonanie odwodnienia 4. Wykonanie faszyny wokół zbiornika o dł. ok. 90m 5. Wykonanie obsadzenia roślinnością wodną 6. Wywozy, utylizacje 7. Roboty porządkowe, odtworzenie trawników ROBOTY DLA ZBIORNIKA POŁUDNIOWEGO 1. Oczyszczenie zbiornika z wierzchniej warstwy namułów (ok. 0, 3-0, 5 m) i jego pogłębienie o ok. 0, 4 m na pow. ok. 920 m2 oraz usunięcie istniejącej roślinności szuwarowej (ok. 700m2) 2. Wykonanie faszyny wokół zbiornika o dł. ok. 140mb 3. Wykonanie obsadzenia roślinnością wodną 4. Remont istniejącego wylotu 5. Wywozy, utylizacje 6. Roboty porządkowe, odtworzenie trawników W trakcie trwania prac IRI ogłosi przetarg na wykonanie pozostałych robót w Parku św. Franciszka i Klary w zakresie alejek w ramach zadań pn.: 1. Budowa alejki w Parku św. Franciszka i Klary w rejonie stawu mniejszego 2. Przebudowa alejki w Parku św. Franciszka i Klary - II etap.
6 września 2016, 9:11
Kiedyś to był staw, dzisiaj niestety staw wysechł, zarósł i powstało bagno. Od stawu nieprzyjemnie pachnie. Staw trzeba pogłębić, roślinność usunąć, wodę wymienić.
Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×