Ukończony
W odpowiedzi na Pani zgłoszenie informuję, iż teren ten jest własnością prywatną. Dzielnicowy Straży Miejskiej Miasta Tychy przeprowadził rozmowę z właścicielem działki przy ul. Kolibrów. Ustalono, że w najbliższym czasie gruz zostanie wykorzystany do utwardzenia terenu. Natomiast w sytuacji poruszania się pojazdów z nadmierną prędkością Straż Miejska nie posiada podstaw prawnych do podejmowania interwencji w tej kwestii. Organem odpowiednim jest Wydział Ruchu Drogowego Policji.
6 listopada 2018, 7:17
Chciałabym prosić o pomoc w skierowaniu naszej sprawy do odpowiedniego organu. Od jakiegoś roku na ulicy Kolibrów w Tychach, na drodze do lasu tuż za potokiem Mąkołowiec, zwożone są niezliczone ilości ciężarówek, ziemi, kamieni ale również innych odpadów, które są tam następnie zrzucane. Ciężarówki - często przekraczające nawet 25 ton!!!- jeżdżą tą małą uliczką Kolibrów kilkanaście razy dziennie. Obciążenie tych ciężarówek powoduje, że okoliczne domy aż się trzęsą, mury pękają z tamtej strony ulicy a w naszym przypadku - pęknięcie spowodowało nawet odpadnięcie kafli w łazience. Myśleliśmy, że to tylko chwilowy proceder, jednak niestety trwa nadal a hałdy jakie powstają przy lesie ciągle rosną. W załączeniu podsyłam zdjęcie samego składowiska. Sprawę zgłaszaliśmy również z mężem na policję, ale nie wiemy niestety czy policja zastała kogokolwiek na miejscu i jak to się potoczyło dalej. Bardzo prosimy o interwencję i informację: czy ten teren jest terenem prywatnym i wskazane ciężarówki mają prawo tam robić co chcą? Czy tak ogromne ciężarówki obładowane jeszcze ziemią i innymi odpadami mogą w ogóle wjeżdżać na ten teren? Z tego co się orientujemy teren za potokiem jest terenem chronionym, tymczasem po tym małym mostku prowadzącym prosto ulicą Kolibrów do lasu, jeżdżą 25- tonowce, rozjeżdżając ulice i nawożąc błoto piach i ziemię na całą ulicę Kolibrów - zwłaszcza teraz w okresie jesiennym. I nikt się tym nie przejmuje, nie sprząta. Same ciężarówki jeżdżą natomiast z taką szybkością i częstotliwością, głównie wcześnie rano do godzin popołudniowych, że czujemy się jak na niekończącym się placu budowy gdzie wszystko się trzęsie.
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.