Odmowa
Dziękujemy za zgłoszenie, niemniej jednak informujemy, że ten portal został stworzony do zgłaszania drobnych usterek takich jak np. uszkodzona ławka, niedziałające oświetlenie, dziura w chodniku. Sprawy niejednoznaczne i wymagające współdziałania wielu podmiotów powinny być zgłaszane droga oficjalną. Sugerujemy kontakt z pełnomocnikiem ds. koordynowania i rozwoju ruchu rowerowego oraz zespołu zadaniowego ds. ścieżek rowerowych, panem Michałem Kasperczykiem. Adres mailowy: pelnomocnik.rowerowy@umtychy.pl
10 grudnia 2018, 10:37
Kilka lat temu podczas remontu dwupasmówki fizycznie została zablokowana możliwość przejścia przez DK86 z jednej strony lasu na drugą na pieszym zielonym szlaku turystycznym PTTK (Szlak Krawędziowy GOP z Chełmka przez Tychy do Gliwic), który doskonale nadaje się na turystykę rowerową. Zdjęcie jest archiwalne. Obecnie szlak jest przerwany, między jezdniami postawiono betonowe bloki, uniemożliwiające samochodom zawracanie. Przejście pieszego czy rowerzysty na drugą stronę jest bardzo ryzykowne, niebezpieczne i właściwie powiedzmy sobie zabronione. Proszę o rozwiązanie tego problemu. Oczywiście nie domagam się wybudowania kładki, ale może jakiś wąski wyłom na szerokość roweru w betonowej zawadzie i miejscowe ograniczenie prędkości ze znakiem A-24 wchodziłoby w grę. Ewentualnie proszę wspólnie z PTTK zastanowić się w jakiś sposób można ominąć to miejsce i dokonać modyfikacji przebiegu szlaku. Ja Tychów nie znam i nie wiem jak przedostać się na drugą stronę inną bezpieczną drogą, bez błądzenia i nadmiernego nakładania drogi. Proszę zaangażować w tę sprawę nie tylko drogowców, ale także wydział promocji miasta.
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.