Odmowa
Na ten moment Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Tychach nie ma rozstrzygniętego przetargu na remonty chodników. Sezon budowlany jeszcze się nie rozpoczął i nie jesteśmy w stanie zlecić naprawy. Po zimie nie działają jeszcze otaczarnie. Ponadto w wypadku tego zgłoszenia nie mówimy o doraźnych działaniach. Zaniżenie, jakie w tym miejscu występuje wymaga przeprowadzenia szerszego remontu - ułożenia nawierzchni z asfaltu na dłuższym fragmencie (chodnik jest asfaltowy). Ten temat jest nam znany i na pewno będziemy reagować, ale dziś trudno określić dokładną datę. W pierwszej kolejności realizowane są bowiem naprawy w miejscach, gdzie występuje zagrożenie bezpieczeństwa ruchu. Jednocześnie informujemy, że w Tychach od kilku lat funkcjonuje budżet partycypacyjny. To wydzielona część budżetu miasta, o której bezpośrednio decydują mieszkańcy. To tyszanie sami zgłaszają propozycje jednorocznych projektów, które ich zdaniem powinny zostać zrealizowane w najbliższym sąsiedztwie.Projekty weryfikowane są przez fachowców i dyskutowane z ich autorami w celu ustalenia ostatecznego kształtu. Wszystkie pomysły możliwe do wprowadzenia w życie zostaną poddane pod powszechne głosowanie. Projekty, które otrzymają największe poparcie zostaną wpisane do budżetu miasta na kolejny rok. Szczegóły na stronie razemtychy.pl
21 marca 2018, 8:0
W rejonie pomiędzy sklepem spożywczym a hurtownią Ryza na całej szerokości chodnika jest bardzo duża kałuża. Prawdopodobnie niedrożna kanalizacja lub awaria wodociągu.
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.