Ukończony
Dziękujemy za zgłoszenie. Informujemy, że portal "Zgłoś usterkę", co do zasady nie służy do zgłaszania wniosków. Z pozyskanych od MZUiM informacji wynika, że do tej Jednostki wpłynął wniosek w powyższej sprawie. Obecnie przygotowywana jest odpowiedź do Wnioskodawcy.
15 września 2023, 10:17
W tym miejscu łączą się dwa ciągi piesze prowadzone po przeciwnych stronach ulicy. Dochodzi tu do niebezpiecznych sytuacji, w których zarówno kierowca jak i pieszy nie wie lub nie rozumie, kto ma pierwszeństwo przed kim. Dochodzi do scen dantejskich, gdzie z jednej strony kierowcy się zatrzymują, żeby przepuścić pieszego, a gdy pieszy znajdzie się już na jezdni to z drugiej strony kierowcy jadą, często przekraczając dozwoloną prędkość. W tym miejscu dzieci przechodzą przez drogę również do pobliskiej szkoły, co jest dla nich nie lada wyzwaniem i tylko prosi się o tragedię. Proponuję przywrócić tu przejście dla pieszych, które zdaje się było tu dawno temu przed remontem nawierzchni, albo chociaż próg zwalniający, który zmusi kierowców do zdjęcia nogi z gazu i zwiększenia ostrożności.
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.