Odmowa
Dziękujemy za zgłoszenie. Powyższa sprawa była już niedawno analizowana. Oznakowanie na skrzyżowaniu zostało zaprojektowane w celu zwiększenia liczby miejsc postojowych w przedmiotowym rejonie, spowolnienia ruchu oraz poprawy bezpieczeństwa w rejonach przejść dla pieszych. Przyjęte rozwiązanie pozwala na przybliżenie pojazdów jadących na wprost i skręcających w lewo do nowej krawędzi drogi. Znak drogowy zlokalizowany na wyspie przed skrzyżowaniem mógłby przesłonić nadjeżdżające pojazdy. Likwidacja powierzchni wyłączonej, zgodnie z sugestią mogłaby zachęcić kierowców do zmiany pasa ruchu oraz zwiększenia prędkości w rejonie skrzyżowania. Sytuacja byłaby niejednoznaczna, gdy z wyjeżdżający w prawo z osiedla miałby złudne wrażenie, że włącza się do ruchu bezkolizyjnie, a w rzeczywistości za skrzyżowaniem kierowca może zająć dowolny pas ruchu (w tym pas prawy) - w związku z tym powstałby nowy punkt potencjalnej kolizji.
22 maja 2023, 13:30
Proponuję usunięcie poziomego oznakowania na skrzyżowaniu Sikorskiego-Zaręby jak na załączonych zdjęciach. Nowe oznakowanie umożliwia bezkolizyjne włączanie się do ruchu w prawo (prawoskręt) oraz zmniejszenie korków w tym miejscu - jako że auta wykonujące skręt nie muszą czekać na 'wolną' lewą stronę. W załączniku na czerwono zaznaczyłam oznakowanie do usunięcia. Na niebiesko-kreskowany obszar do dodania oraz strzałkami kierunek ruchu.
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.