Odmowa
Oznakowanie na skrzyżowaniu zostało zaprojektowane w celu zwiększenia liczby miejsc postojowych w przedmiotowym rejonie, spowolnienia ruchu oraz poprawy bezpieczeństwa w rejonach przejść dla pieszych. Przyjęte rozwiązanie pozwala na przybliżenie pojazdów jadących na wprost i skręcających w lewo do nowej krawędzi drogi. Znak drogowy zlokalizowany na wyspie przed skrzyżowaniem mógłby przesłonić nadjeżdżające pojazdy. Likwidacja powierzchni wyłączonej, zgodnie z sugestią mogłaby zachęcić kierowców do zmiany pasa ruchu oraz zwiększenia prędkości w rejonie skrzyżowania. Sytuacja byłaby niejednoznaczna, gdy z wyjeżdżający w prawo z osiedla miałby złudne wrażenie, że włącza się do ruchu bezkolizyjnie, a w rzeczywistości za skrzyżowaniem kierowca może zająć dowolny pas ruchu (w tym pas prawy) - w związku z tym powstałby nowy punkt potencjalnej kolizji.
6 kwietnia 2023, 14:37
Na skrzyżowaniu ulic Zaręby oraz Sikorskiego, przy wyjeździe z ulicy Zaręby w celu wykonania prawoskrętu trzeba dojechać do linii zatrzymania i ustąpić pierwszeństwa nadjeżdżającym z lewej strony, wzdłuż ul. Sikorskiego (od strony osiedla Z1). To skrzyżowanie, a dokładnie prawoskręt, możnaby wykonywać bezkolizyjnie jako włączenie na prawy pas ruchu ul. Sikorskiego, który jest 'nieaktywny', wyłączony z ruchu od osiedla Z1 do tegoż wyjazdu z ul. Zaręby (wyłączony z ruchu lub przemianowany na parking). W miejscu wyjazdu z ul. Zaręby część prawego pasa jest także wyłączona z ruchu (namalowane białe pasy), zamiast umożliwić bezkolizyjny wjazd dla skręcających w prawo. Lewy pas jest ciągły od osiedla Z1 do wyjazdu z ul. Zgrzebnioka. Sugeruję przywrócenie obszaru zaznaczonego na zielono (limonkowy) do ruchu, zgodnie z załączonym obrazkiem. Na niebiesko zaznaczyłam strzałkami obecny ruch. Na czerwono obszar wyłączenia z ruchu, niedaleko przejścia dla pieszych.
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.