Ukończony
W przedmiotowym miejscu planuje się wyniesienie miejsca pod przejście dla pieszych z jednoczesną likwidacją przyległych miejsc parkingowych, aby poprawić widoczność pieszego. Sprawa znajduje się w Miejskim Zarządzie Ulic i Mostów, realizacja wniosku nastąpi zgodnie w miarę posiadanych środków finansowych.
10 września 2021, 8:16
Po wprowadzeniu nowych przepisów, w którym należy ustąpić pierwszeństwa pieszemu problem pojawia się przy jednym z przejść dla pieszych przy ul. Orzeszkowej, na wysokości sklepu Stokrotka. Przejście dla pieszych znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie miejsc parkingowych. W przypadku zaparkowania na w/w miejscach „wyższych” samochodów, prawdopodobieństwo zobaczenia pieszego odpowiednio wcześnie jest zerowe. Piszę to z perspektywy zarówno pieszego jak i kierowcy. Pieszy wychodzi spomiędzy samochodów wprost na jezdnię, nie dając szans kierowcy na wcześniejszą reakcję. Proszę o zajęcie się tą sprawą, zanim dojdzie do tragedii.
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.