Ukończony
Dziękujemy za zgłoszenie. Już na wstępie wyjaśniamy, że teren, na którym znajdują się schody, nie należy do miasta. Zarządza nim działająca w tym rejonie wspólnota mieszkaniowa. Niemniej jednak zleciliśmy wizję w terenie. W jej toku ustalono, że schody zostały wykonane zgodnie ze sztuką budowlaną. Gdyby krawężnik znajdował się wyżej niż chodnik (co sugeruje opis zgłoszenia), wówczas nie byłoby ujścia dla wód opadowych. Zimą, przy niskich temperaturach, stojąca woda zamarzałaby, stwarzając duże niebezpieczeństwo dla pieszych. Ponadto należy pamiętać, że podbudowa, na jakiej wzniesiono schody w miarę użytkowania zapada się. Z tego powodu należy przyjąć pewien "zapas", by uniknąć konieczności przeprowadzenia kolejnego remontu. Jednocześnie pragniemy dodać, że we wskazanym rejonie zamontowano barierę.
3 stycznia 2018, 9:54

Przed

Po

Firma kamieniarska zajmującą się wykonywaniem chodnika niedaleko al. Niepodległości 77 wykonała bardzo krzywe i niewymiarowe schody, nie jest dobrze wyczuwalne krawędź schodów ponieważ chodnik jest wyrzej niż krawężnik. w bloku przy którym znajduje się chodnik mieszka wiele starszych osób. Jedną z tych osób w ostatnich dniach bardzo niebezpiecznie się wywróciła mówiąc że strasznie krzywe są te schody oraz niepotrzebnie długie, drugą sprawą jest brak barierki bezpieczeństwa przy takich schodach. Osobiście choć jestem osobą młodą nie raz łapałem się na tym że wywróciłbym się ponieważ wcześniej te schody były krótsze, a teraz niepotrzebnie są wydłużone. lepszym rozwiązaniem by było wykonanie łagodnej górki niż tych schodów.
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.