Ukończony
W odpowiedzi na Pana zgłoszenie informujemy, że praca sygnalizacji zostanie poddana kilkukrotnym obserwacjom w różnych godzinach dnia i w różnych warunkach ruchu. Założenie programowe jest takie, że wywołując przejście dla pieszych z zewnętrznej, południowej strony, pieszy powinien dostać płynnie sygnał zielony na przejściu przez północną jezdnię i analogicznie w przeciwnym kierunku. Przejścia dla pieszych zostały podzielone na dwa odrębne ze względu na dość szeroki pas środkowy. Traktowanie go jako jednego przyczyniłoby się do powstania dużych strat czasu na skrzyżowaniu i zdecydowanym pogorszeniu warunków ruchu dla grup kołowych. Proszę pamiętać, że miasto jest aktualnie na etapie realizacji projektu pn. "Inteligentny System Zarządzania i Sterowania Ruchem" (ITS Tychy), który ma na celu modernizację lub remont wszystkich sygnalizacji w mieście oraz budowę kilku nowych sygnalizacji. Sygnalizacje otrzymają nowy program pracy oraz założenia, będą również podpięte do centrum sterowania ruchem, gdzie w czasie rzeczywistym możliwa będzie ingerencja w programy tak, aby były najbardziej przyjazne dla wszystkich użytkowników. Wówczas jeszcze łatwiej będzie określić nam przyczynę i ewentualnie znaleźć rozwiązanie zgłaszanego problemu. Niemniej, jak wspomniano na wstępie, sygnalizacja zostanie na bieżąco skontrolowana, a ewentualne uwagi odnośnie jej pracy zostaną również przekazane projektantom systemu ITS Tychy, celem wyeliminowania jak największej ilości problemów.
28 października 2020, 10:0
piszę w sprawie świateł przy markecie Kaufland na ul. Piłsudskiego sa to światła na tzw "ciepły przycisk" skonfigurowane w ten sposób że przyciskając guzik przy przejściu od strony południowej nie ma możliwości przejścia całości na zielonym. szybko włącza się czerwone kiedy jesteśmy na wysepce pomiędzy pasami i trzeba czekać dalej, pomimo iż samochody dalej mają czerwone wystarczyło by przedłużyć cykl o 30 sekund pozdrawiam Tomasz Wiśniewski
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.