Ukończony
Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Tychach zlecił wykonawcy remont cząstkowy przy ul. Budowlanych polegający na wymianie już istniejącej nawierzchni chodnika i ścieżki rowerowej. Co istotne, nie zmieniono parametrów szerokościowych ani chodnika ani ścieżki. Wykonawca zgodnie ze zleceniem usunął starą nawierzchnię ułożoną z płyt betonowych, utwardził podłoże i ułożył nową kostkę brukową. Pamiętajmy, że w warunkach miejskich system korzeniowy drzew nie zawsze wykształca się symetrycznie. Taka sytuacja miała miejsce w tym przypadku – korzenie rozwinięte są równolegle do ciągu pieszo-rowerowego. W ramach prac zostały usunięte tylko te korzenie, które wychodziły ponad starą nawierzchnię. Na tym etapie za wcześnie jest wyrokować czy wymiana chodnika będzie miała jakikolwiek wpływ na żywotność drzewa, jednakże inspektorzy MZUiM z działu zieleni będą na bieżąco monitorować jego stan.
30 grudnia 2019, 8:16
Na ulicy Budowlanych (nr 4 i sąsiednie) podczas wymiany i poszerzania chodnika zostały ucięte korzenie 8 drzew, przy samych pniach (a nawet miejscami uszkodzono pnie). Załączam zdjęcie z 18 listopada (zestawienie 2 fotografii). Drzewa zostały skazane na obumarcie i w najbliższych latach zaczną stanowić zagrożenie dla mieszkańców. Dodatkowo już po położeniu chodnika ciężkie materiały budowlane są nadal składowane bezpośrednio na korzeniach drzewa.
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.