Odpady budowlane poza terenem budowy
dzikie wysypisko
Zgłoszono 17 czerwca 2026 15:24
Ukończony
Przedmiotowe zgłoszenie wykracza poza formułę systemu „Zgłoś Usterkę”. Tego typu nieprawidłowości należy zgłaszać telefonicznie do dyżurnego Straży Miejskiej pod bezpłatnym numerem telefonu: 986. Skierowany w ten rejon patrol podejmie odpowiednie czynności w miejscu zdarzenia. Interwencje można zgłaszać anonimowo, przez całą dobę. Z uwagi na fakt, że funkcjonariusze straży miejskiej nie byli świadkami wykroczenia nie jest możliwe wszczęcie z urzędu postępowania w sprawie o wykroczenie. Nie wyklucza to jednak możliwości ścigania sprawcy. Świadek wykroczenia ma możliwość złożenia ustnego zawiadomienia o popełnieniu wykroczenia, co w konsekwencji może doprowadzić do skierowania sprawy na drogę postępowania sądowego. W celu ustalenia szczegółów proszę o kontakt, od poniedziałku do piątku, w godz. 08:00-14:00, pod numerem telefonu 32-776-3926.
23 czerwca 2026, 10:17
Betoniarki wyjeżdżające z budowy osiedla dębowego przy ul. Obywatelskiej są czyszczone na terenach zielonych obok budowy, resztki betonu i brudna woda są wylewane poza terenem budowy. Nagrałem film z tych czynności 17 czerwca o 9:40, Również przejście dla pieszych, drogą dla rowerów i jezdnia są zabłocone.